cv

IMG_6615MLukáš Masopust je autorem skript pro střední školu o tvorbě webových stránek, které nadále rozšiřuje v podobě webové stránky.Od roku 2006 se věnuje vzdělávání IT odborníků a programátorů. V současnosti působí na SPŠE Ječná.

Má za sebou mnoho projektů a práce pro různé společnosti. V současnosti se specializuje na cloudové služby a konfigurace webserverů na platformě Linux.

LinkedIn profil

Můj blog: blog kantora

 

OSOBNÍ INFORMACE

Jméno a příjmení:  Ing. Lukáš Masopust

Datum narození:  26/08/1985

Adresa:  Dunická 3145/8, Praha 4 – Spořilov II, 141 00

Telefon:  +420 604 992 739

E-Mail:  masopust@lmsoft.cz

VZDĚLÁNÍ

2001 – 2005

Střední průmyslová škola elektrotechnická V Úžlabině 320, Praha 10.

Obor: Elektronické a počítačové systémy

2005 – 2009

ČVUT Fakulta elektrotechnická – bakalářské studium.

Obor: Sdělovací technika a elektronika.

2009 – 2012

MÚVS – specializace v pedagogice

2009 – 2013

ČVUT Fakulta elektrotechnická – magisterské studium.

Obor: Komunikace, multimédia a elektronika, Zaměření: Bezdrátové sítě.

PRAXE

2005LM Soft – má vlastní firma (portfolio: IT, webové stránky, webhosting,VPS, poradenství,…)

Nejvýznamnější zákazníci:

 • 2011 – 2014: Network Administrator at Postal Printing House of Securities Prague, Inc.
 • 2005 – 2008: EkoWATT Správce webových prezentací (webmaster). Náplní práce bylo převzít a přestavět všechny internetové stránky této společnosti.
 • 2007 – 2010: External Cooperator spolupracovník u společnosti: Adatio Solution s.r.o., Develop studio s.r.o., DigitalBee s.r.o. a Effectix s.r.o.
 • 2013 – webmaster v Atoz Group – úkolem bylo převzít všechny existující webové stránky společnosti (cca 35), modernizovat a vybranou většinu z nich integrovat do jednoho webhostingu. Součástí této práce je tvorba šablon pro newslettry, správa domén a další.
 • 2012 – 2013: presaler u Perpsia a.s.
 • 2006 – 2014: Odborný učitel IT – na Střední průmyslové škole elektrotechnické V Úžlabině 320, Praha 10
 • 2014 – 2015: Odborný učitel IT – na Educanet
 • 2015: Projektový manažer v Litea s.r.o.
 • 2015 –  Odborný učitel IT – na SPŠE Ječná
SCHOPNOSTI A DOVEDNOSTI
 • 2003 – 1. místo v krajském kole a 12. místo v celostátním kole Středoškolské činnosti za projekt „Návrh praktického manuálu na výuku tvorby internetových stránek“ v oboru tvorba učebních pomůcek a didaktická technologie.
 • 2009 – Kurz „SoftSkills “, Procter & Gamble
 • 2010 – Kurz „Information systems and Business proces management“, IBM Academy
 • 2011, 2013 – Elektrotechnická způsobilost podle vyhl. č. 50/78sb, par. 6 a 8.

Electrical engineering: Návrh nízkofrekvenčních a vysokofrekvenčních analogových obvodů, návrh číslicových obvodů, akustická měření, radary – návrh, satelitní navigace, letecká navigace, návrh antén, mikrovlných systémů,GSM, ADSL, IP telefonie.

IT:

 • Programování v: C/C++,C#
 • Web: HTML, CSS, JavaScript (i AJAX), PHP, MySQL, nastavení serveru
 • Redakční systémy: WordPress, Magento, Prestashop
 • programování mikročipů (Atmel51, PIC)
 • správa počítačových sítí a serverů (linux), Cloudové služby, AWS.

Cizí jazyky: anglický jazyk – středně pokročilý, ruský jazyk – začátečník.

ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ: Kategorie B.

Napsali o něm

Kolega Lukáš Masopust je odborníkem s velmi dobrými znalostmi a zkušenostmi zejména z oblasti tvorby webových projektů a programování. Velmi plodné bylo vedení žáků v oblasti realizace projektů, jako jsou dlouhodobé maturitní práce či SOČ, kdy vznikaly vynikající práce přesahující rámec střední školy. Další pozitivní schopností, kolegy Masopusta je schopnost vytypovat, motivovat, připravit a integrovat žáky do pracovního procesu – praxe. Díky svým kontaktům doporučil naše žáky do několika firem v oblasti IT. Je zastáncem odpapírování a elektronizace výukového procesu.

Kamil Friš, bývalý kolega.

Pan Lukáš Masopust je skutečným odborníkem, který dokáže motivovat ostatní k práci a dokáže v člověku probudit chuť nějak se vypořádat s daným problémem. V době kdy působil na škole, jako učitel programování mě dokázal namotivovat na tolik, že jsem se rozhodl programování dále věnovat. Díky jeho přátelům ze sféry programátorů mě mohl doporučit i s mými třemi spolužáky na pohovor do IT firmy jako programátory a všichni jsme byly přijati. Za jeho vedení a doporučení mu budu vždy zavázán.

Matěj Macháček, bývalý student.

 

Dobrý den, paní ředitelko,

dozvěděl jsem se, že pan Masopust už nebude učit webové technologie a chtěl bych mu vyjádřit poděkování za to, co Honzu během jednoho roku naučil.
Chtěl bych ocenit jeho náročný přístup k výuce posledních trendů a nejmodernějších technologií. Podle mého názoru je právě důraz na výuku trendů a kvalitu provedení mimořádně důležitý, protože to kluky může odlišit a dát jim výhodu před konkurencí.
 
Mám od známého poptávku na vytvoření lékařských web stránek, tak je budeme s Honzou, na základě výuky pana Masopusta, dělat. Pak se pochlubíme. Doufám, hahaha 🙂
Ještě jednou díky panu Masopustovi
Petr Probst,  otec jednoho z mých žáků.